Gaziantep Göznuru Göz Hastanesi

TÜRKİYE’DE İLK KEZ GÖZNURU HASTANESİ’NDE UYGULANDI

TÜRKİYE’DE İLK KEZ GÖZNURU HASTANESİ’NDE UYGULANDI

1.07.2019

 TÜRKİYE’DE İLK KEZ GÖZNURU HASTANESİ’NDE UYGULANDI

Türk Oftalmoloji Derneği’nin (TOD) 3. Canlı Cerrahi Sempozyumu İstanbul';da gerçekleştirildi. Wyndham Grand Levent İstanbul Otel Kongre merkezinde yapılan Canlı Cerrahi Sempozyumu’ndaGöznuru Göz Hastanesi hekimlerinden Op. Dr. Cem Öztürkmen, göz içi mercek tedavisi ile ilgili tecrübelerini hekimlerle paylaştı.

CERRAH UYGULAMALAR CANLI OLARAK YAYINLANDI
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Ameliyathanesi’nde yapılan cerrahi uygulamalar canlı ve eş zamanlı olarak kongre merkezine uydu aracılığı ile aktarıldı. 40 doktorun canlı olarak ameliyat gerçekleştirdiği sempozyumda Göznuru Göz Hastanesi hekimlerinden Op. Dr. CemÖztürkmen, ülkemizde ve Avrupa’da eş zamanda kullanıma sunulan uzak ve orta mesafede görme kalitesi sağlayan monofokal asferik göz içi merceği eyhance ile ilgi ilk sonuçları göz hekimleri ile paylaştı.

Oturumda panelist olarak konuşan Öztürkmen, yapmış olduğu bu uygulama neticesinde hasta memnuniyetinin yüksek olduğunu ve akıllı merceğin uygun olmadığı hastalarda günlük işlerin gözlüğe bağlı olmadan sürdürülmesinde etkin olduğunu vurguladı. Bu teknolojinin Türkiye’de ilk kez Göznuru Göz Hastanesi’nde uygulandığını belirten Öztürkmen, yeniliklerin öncüsü olmaya devam edeceklerini ifade etti. Yaklaşık 300 göz hekimi tarafından izlenen panel ülke çapında ciddi yankı buldu.