Gaziantep Göznuru Göz Hastanesi

10 dakikada hayatı değişti

10 dakikada hayatı değişti

10.1.2018

10 dakikada hayatı değişti

Gaziantep’te yaşayan 34 yaşındaki Selma Demir, uzağı görme problemi yüzünden uzun süredir gözlük kullanıyordu. Demir, Göznuru Göz Hastanesi’nde 10 dakikada gerçekleştirilen ve yeni bir teknoloji olan kontakt lensle gözlükten kurtuldu. Göznuru Göz Hastanesi Hekimi Op. Dr. Cem Öztürkmen, tarafından muayene edilen Selma Demir’in gözlerinin 11 numara miyop olduğu tespit edildi. Bunun üzerine 'kontakt lens' yöntemiyle ameliyat edilen Demir, rahatsızlığından kurtularak gözlüksüz yaşama 'Merhaba' dedi.

15 YAŞINDAN BU YANA GÖZLERİM BOZUKTU
Tedavi sonrası yaptığı konuşmada, rahatsızlığından kurtulduğu için mutluluğunu dile getiren Selma Demir, gözlüksüz olarak çevresindeki herşeyi görmesini sağladığı için hastane yönetimine teşekkür etti. 15 yaşından bu yana her iki gözünün de derecesinin yüksek olduğunu belirten Demir, “2 yıldır gözlük kullanıyordum. Gözlüğüm olmadan adım atamıyordum. Önceden dünyam karanlık gibiydi. Gözlüğümü çıkarttığımda gözlerim görmüyordu. Göznuru Göz Hastanesi’ni önerdiler. Çok da memnun kaldım. Yapılan küçük bir operasyonun ardından şimdi çok net bir şekilde görebiliyorum. Sanki annemden yeni doğmuş gibiyim. Benim gibi bu sıkıntıyı çeken herkese tavsiye ediyorum” dedi.
11 DERECEDEN 0.50’YE DÜŞTÜ
Hastanın kendilerine 1 ay önce geldiğini ve 11 derece gibi yüksek bir numarası olduğunu belirten Göznuru Göz Hastanesi Hekimi Op. Dr. Cem Öztürkmen, “Hastamız bize ilk geldiğinde lazer ameliyatı olarak gözlükten kurtulmak istiyordu. Yapılan tetkiklerden sonra hastamızın gözünün lazer ameliyatına uygun olmadığını tespit ettik. Yeni bir teknoloji olan kontakt lensin olduğunu söyledik. Hastamız bu teknolojiyi kullanmayı kabul etti. Hastamızda bu teknolojiyi uyguladık. 11 derece olan gözünün derecesini 0.50 dereceye düşürerek gözlüksüz bir yaşam sağladık. Teknolojinin ilerlemesiyle kişilere farklı teknolojiler sunabilmekteyiz. Bu teknoloji ile kişilerin yaşam kalitesini yükseltmekteyiz” ifadelerine yer verdi.
GÖRME SEVİYESİ YÜZDE 80’E ÇIKTI
Artık yüksek numaraları düşürebilmek ve daha kaliteli bir yaşam sağlayabilmek için kontakt lens teknolojisini göz içerisine yerleştirerek ve gözün anatomisinde herhangi bir değişiklik yapmayarak 10 dakikalık bir işlemle yüksek numaralı kişilerin numaralarını düzeltebildiklerinin ifade eden Öztürkmen, “Hastamızda şu anda görme seviyesi şu anda yüzde 80’lere kadar çıktı. Görme kalitesi şu anda artmış vaziyette. Sağ gözünde başarılı olduğumuz bu teknolojiyi şimdi sol gözüne de uygulayacağız.”